Кожне робоче місце сучасного співробітника і керівника в офісі оснащено, як мінімум, робочою станцією або ноутбуком. Але за своїми характеристиками і продуктивності комп’ютерне обладнання для робочих місць може значно відрізнятися. Тут ми зупинимося на тих пристроях, якими можуть бути оснащені ті чи інші робочі місця. Але обмежимося лише формою випуску такого роду комп’ютерного обладнання. І так.
Графічна робоча станція
Це максимально продуктивний, розширюваний і відмовостійкий комп’ютер. Як правило, ці машини для персоналу з різних галузей. Але які працюють з великими об’ємами даних, складними 3D-моделями, додатками, які вимагають великої обчислювальної потужності. І іншими ресурсоємними завданнями.
Графічні робочі станції спроектовані і розраховані на роботу в режимі 24х7. Мають в кілька разів меншу ймовірність виходу з ладу. Так як проходять додатковий процес відбраковування на потужностях виробника, піддаючись різним ударним, шоковим, вібраційним, температурним, електричним і механічним тестам. Робочі станції мають більш тривалий цикл життя.
Проектування графічних робочих станцій відбувається в тісній співпраці з підрозділами компаній NVIDIA і AMD. Які, в свою чергу, займаються розробкою відеокарт професійної серії Quadro і FirePro. Крім того, активну участь в апробації та сертифікації станцій приймають гранди в сфері розробки прикладного програмного забезпечення.
В результаті, при роботі з програмним забезпеченням провідних світових розробників на станціях HP Z-Series, Dell Precision, Lenovo ThinkStation і Fujitsu Celsius з відеокартами NVIDIA Quadro або AMD FirePro на борту, ви отримуєте повну сумісність програмного і апаратного забезпечення. А також максимальну ефективність роботи.
Моноблок
Це компактний комп’ютер, в якому монітор сполучений з системним блоком. Як правило, в такі моделі вбудовані динаміки, мікрофон, вебкамера і інші корисні модулі. Часто розробники роблять екран сенсорним для зручності управління. Однак завжди є можливість підключення звичайної миші і клавіатури.
Тонкий клієнт (thin client)
Тонким клієнтом називається пристрій введення і відображення інформації. Ще його називають терміналом. Фізично тонкий клієнт – це компактний і безшумний комп’ютер без жорсткого диска і часто без вентиляторів. На ньому завантаження основної операційної системи відбувається з сервера. Всі призначені для користувача програми виконуються на термінальному сервері або сервері додатків. Але для користувача це абсолютно прозоро. Так як все обчислювальне навантаження лягає на сервер, то тонкий клієнт має мінімальну апаратну конфігурацію без жодної шкоди для продуктивності. Тонкі клієнти застосовуються в організаціях, де більшість користувачів використовують комп’ютери для виконання однотипних завдань. Для прикладу: робота з базами даних, інформаційними каталогами, магазинами, аптеками, бібліотеками, робота в якості банківських терміналів і т.д.